Autorzy

Armenia

  • Gagik Arutiunian www.noravank.am, mail: office@noravank.am
  • David Shachnazaryan http://regional-studies.org, mail: info@regional-studies.org
  • Tigran Hovhannisyan, dziennikarz, mail: tigranhov@list.ru

Azerbejdżan

  • Roman Molchanov Fineko, Analytic and Information Agency, Baku, mail: news@abc.az
  • Hugug Salmanov, www.turan.az , mail: agency@turan.az
  • Ilham Shabanov, www.turan.az, mail: caspianbarrel@gmail.com

Estonia

  • Evgenia Garanzha, Postimes, mail: vihje@postimees.ee

Gruzja

  • Soso Tsiskarishvili Independent Experts' Club, mail: info@expertclub.ge
  • Lasha Tugushi, European Initiative Liberal Academy Tbilisi mail: latugu_resonance@yahoo.com
  • Paata Zakareishvili , Institut For The Study Of Nationalism and Conflikt, paatazak@access.sanet.ge
  • Gocha Gvaramia, dziennikarz, gochagvaramiash@gmail.com
  • Mamuka Kuparadze, Studio RE, studiore.org@gmail.com, Tbilisi
  • Mamuka Arechidze, politolog, Mail: marechidze@gmail.com
  • Liana Jervalidze, analityk energetyczny, mail: liana_j@gtdtri.ge

Litwa

  • Vakarys Dauksnis, Lietuvos Rytas, mail: news@lrytas.lt, Wilno
  • Rustis Kamuntavicius, "Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Institutas", mail: info@vdu.lt, Kowno
  • Rajmund Klonowski, „Kurier Wileński”, r.klonowski@kurierwilenski.lt, Wilno
  • Jacek Jan Komar, dziennikarz i historyk. Od 20 lat mieszkający na Litwie. Były korespondent „Gazety Wyborczej”, obecnie komentujący wydarzenia w Polsce i stosunki polsko-litewskie w mediach litewskich.  Wilno
  • Antanas Kulakauskas,politolog litewski info@vdu.lt, Kowno
  • Vidmantas Matutis, dziennikarz, Kłajpeda, mail: vidmantasmatutis@gmail.com
  • Robert Mickiewicz, Kurier Wileński, mail: redaktor@kurierwilenski.lt
  • Antoni Radczenko, Znad Wilii, mail: portal@zw.lt
  • Ryszard Rotkiewicz, pl.delfi.lt, ryszard.rotkiewicz@delfi.lt
  • Renaldas Jakubauskas, Verslo Zinios, renaldas.jakubauskas@verslozinios.lt
  • Andrius Sutnikas www.kmtp.lt, mail: projects@kmtp.lt

Łotwa

  • Jaanis Jurkans, pierwszy po odzyskaniu niepodległości minister spraw zagranicznych Łotwy. Obecnie jest znanym w Rydze specjalistą od spraw consultingu politycznego.
  • Ilze Ostrovska Baltijas Starptautiska Akademija, mail: clendes@apollo.lv
  • Andrejs Svedovs, Telegraf, andrej.shvedov@telegraf.lv

Mołdowa

  • Vlorel Cibotaru – European Institut For Political Studies Of Moldova, Kiszyniów, mail: vlorel_cibotaru@ipp.md
  • Beniamin Demidedskij – ITAR TASS, Kiszyniów, mail: itass@mtc.md
  • Dmitri Calac, Ekonomicheskoje Obozrenie, mail: dkalak@logos.press.md

Rosja

  • Anton Mukhin, Fontanka.ru, mail: mukhin@gorod-812.ru, Petersburg
  • Igor Pavlovskiy, www.rbmc.info, ip@rbmc.info , Petersburg
  • Kirył Zub, służba prasowa gubernatora, Kaliningrad
  • Renata Maklakova, www.technopolis.gs, mail: maklakova@dtvs.ru, Gusiev

Ukraina

  • Oleg Bazar, Gorshenin Group, mail: bazar@lb.ua
  • Walerijem Borowikiem, dyrektorem kijowskiego ośrodka badawczego, „Nowa Energia”, Kijów
  • Volodymyr Kravchenko, www.zn.ua, mail: vkrav@mirror.kiev.ua, Kijów
  • Igor Kruchyk „Tizhden”, mail: igor.kruchyk@ut.net.ua
  • Wołodymyr Omelczenko, Instytut Razumkowa
  • Vitaliy Portnikov, www.tvi.ua, v.portnikov@tvi.ua, Kijów
  • Tetiana Sylina, www.zn.ua, mail: world@mirror.kiev.ua, Kijów
  • Serhij Taran, politolog
  • Serhij Zhurets Defense Express, mail: defense@gala.net


Agencja Wydawniczo Reklamowa IKaT Press

wydawca serwisu www.europamaxima.eu
Braniewo, ul. Staszica 9
tel. +48602153412
Mail: redakcja@europamaxima.eu, ikatpress@wim.pl